fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Odmienne spojrzenie na motywacje kariery

TVN
Kupno, sprzedaż firm, przejęcia, fuzje, rozłamy, połykanie mniejszych przez wielkie korporacje. Nikt nie może się czuć bezpieczny. Nawet świetne wyniki finansowe nie gwarantują dziś niczego
To przypadek bohatera „W doborowym towarzystwie”. Dan (Dennis Quaid) jest szefem biura reklamy bijącego rekordy sprzedaży i wpływów od reklamodawców tygodnika sportowego. Jest po pięćdziesiątce, świetnie zna się na robocie, stworzył wspaniały zespół. Dobrze zarabia, co pozwala mu bez niepokoju patrzyć na przyszłość dorastających córek. I pewnego dnia jak grom z jasnego nieba przychodzi wiadomość: tygodnik kupiła wielka międzynarodowa korporacja, a jego miejsce zajął 26-letni Carter (Topher Grace). Chłopak nie ma pojęcia o reklamie, ale chce zrobić karierę i wie, jak to się robi.
Dan nie dostaje wymówienia, ma być zastępcą młodzika. I musi z pokorą przyjąć tę propozycję, bo właśnie nadwyrężył hipotekę dla studiów córki (Scarlett Johansson) na prestiżowej uczelni, a żona spodziewa się dziecka. Nowy właściciel stawia sprawy jasno: niebotyczny wzrost dochodów i totalne cięcie kosztów, czyli zwolnienia. Dan z bólem uczestniczy w niszczeniu zespołu, który sam zbudował. Ale i Carter nie ma lekko – po siedmiu miesiącach małżeństwa żona ma dość jego pracoholizmu oraz podniecania się przyszłą karierą i wraca do rodziców. Paul Weitz („Był sobie chłopiec”), twórca tego komediodramatu, stara się sprawiedliwie prezentować racje bohaterów, których dzieli nie tylko wiek i doświadczenie, ale całkowicie odmienne spojrzenie na motywacje kariery. I robi to bardzo świeżo, z daleka trzymając się od schematów z filmów o yuppies czy o walce pokoleń.
[i]NIEDZIELA | W doborowym towarzystwie ****
20.00 | TVN | komediodramat, USA 2004[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA