fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Janisiewicz prezesem Mediatela

Marcin Kubit zrezygnował z funkcji prezesa giełdowego hurtowego operatora. Stery w zarządzie przejął oficjalnie Mirosław Janisiewicz, który do tej pory z tylnego siedzenia w radzie nadzorczej sprawował pieczę nad telekomunikacyjną firmą. Nie wyklucza on przejęć w segmencie hurtowym.
[b]Janisiewicz[/b] jest m.in. udziałowcem zarejestrowanego na cyprze funduszu Rasting Ltd., który jest głównym akcjonariuszem [b]NFI Magna Polonia[/b], a więc pośrednio także [b]Mediatela[/b].
To nie jedyna zmiana w zarządzie Mediatela. Nie zasiada w nim już także [b]Iwona Rytel[/b], odpowiedzialna za finanse. Zarówno Kubit, jak i Rytel zostają jednak w Mediatelu: jedno z nich w radzie nadzorczej (były prezes), drugie - na stanowisku dyrektora finansowego spółki.
W informacji prasowej Mediatel podał, że przyczyny zmian to "nowy etap działalności operacyjnej" Mediatela. "Mediatel wkracza w nowy etap działalności operacyjnej, po tym jak z sukcesem zakończył się blisko dwuletni proces integracji i restrukturyzacji przejętych podmiotów. Uznałem, że dalsze łączenie funkcji operacyjnych ze strategicznymi jest w dzisiejszym trudnym otoczeniu rynkowym zbyt absorbujące. Stąd decyzja by realizować projekty z zakresu zarządzania strategicznego oraz transakcji M&A w Radzie Nadzorczej. Jednocześnie "stery operacyjne" firmy przekazuję w ręce jej współwłaściciela." - brzmi wypowiedź Kubita.
Niewykluczone jednak, że zmiany personalne wiążą się z sytuacją w spółce. Ostatnie informacje z niej płynące wskazywały, że operator potrzebuje gotówki. Kubit zaprzeczał, że sprzedaż spółki zależnej Mediatel4B jest podyktowana głównie tymi potrzebami. Wkrótce potem Mediatel wyemitował obligację za 7 mln zł, którą objęła nowo przejęta przez grupę spółką - [b]Sieci Cyfrowe[/b].
Mediatel podał dziś m.in., że objęcie fotela prezesa przez Janisiewicza, gwarantuje realizację strategii spółki, polegającej na współpracy z operatorami krajowymi i międzynarodowymi w segmencie usług hurtowych oraz umocnienie pozycji w segmencie usług resellerskich i outsourcingowych.
[i]"Mediatel rozpoczyna kolejny etap rozwoju. Można śmiało powiedzieć, że tworzymy dziś fundamenty podmiotu, który będzie pierwszym w Polsce "operatorem operatorów". Mamy już pierwszych partnerów, z którymi współpracujemy zgodnie z naszą strategią jak również transakcję z Aster, która ten kierunek wyraźnie wzmacnia"[/i] - czytamy wypowiedź Janisiewicza w komunikacie.
I dalej: "rynek usług hurtowych to biznes mocno relacyjny, gdzie o sukcesie decyduje szybki i efektywny proces decyzyjny." - "Jestem przekonany, że moja osoba, łącząca funkcję Prezesa Zarządu i współwłaściciela w pełni to gwarantuje. Nie wykluczam rozwoju usług hurtowych w drodze kolejnych akwizycji" - twierdzi Janisiewicz.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA