fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jakie filmy obejrzą dzieci

Szatan z siódmej klasy
kino polska
[srodtytul]Szatan z siódmej klasy[/srodtytul]
Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem zjawia się tajemniczy Francuz. Koniecznie chce kupić tę zadłużoną i chylącą się ku upadkowi posiadłość. Wszystkich dziwi, że cudzoziemiec specjalnie przybył, aby złożyć Gąsowskiemu propozycję kupna nieruchomości. Właściciel majątku odmawia jednak sprzedaży. Wkrótce z domu zaczynają po kolei znikać stare drzwi. Piotr Gąsowski, brat właściciela majątku i profesor historii w gimnazjum, prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki nietypowych kradzieży swojego najlepszego ucznia Adama Cisowskiego. Ten przybywa i zaczyna się śledztwo... Pierwszy odcinek serialu zrealizowanego przez Kazimierza Tarnasa na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego.
[i]6.05 | Kino Polska | PIĄTEK[/i]
[srodtytul]Smarkula[/srodtytul]
Perypetie 17-letniej Krysi z prowincji, która po śmierci matki przybywa do Warszawy.
Ma nadzieję, że w stolicy pomogą jej dalecy krewni. Okazuje się jednak, że nie może na nich liczyć. Osamotnionej, zagubionej w wielkim mieście dziewczynie udziela pomocy dwóch przypadkiem spotkanych przyjaciół – taksówkarz Florek i lekarz Bogdan. Nowi opiekunowie z powodzeniem zastępują jej rodziców. Pan Florek usiłuje nauczyć Krysię prowadzenia samochodu. Bogdan natomiast przygotowuje do matury. Tymczasem urodziwa dziewczyna przyciąga uwagę młodego oficera marynarki. Chłopak prosi ją o rękę. Choć początkowo Krysia przyjmuje zaręczyny, z czasem uświadamia sobie, że jest zakochana w Bogdanie.
[i]8.00 | canal+ | PIĄTEK[/i]
[srodtytul]Przeklęte Oko Proroka[/srodtytul]
Sprzedaż diamentu „Oko proroka” nie zdjęła klątwy wiszącej nad kozackim rodem Berdyczków i kupiecką rodziną Bystrych spod Tarnowa. Po podpisaniu rozejmu Jana Kazimierza z Turcją oddziały tureckie wdzierają się bezkarnie na Sicz, a tych Kozaków, którzy podnoszą przeciwko nim oręż, prawo królewskie stawia pod pręgierzem. Zajazd Bystrych natomiast zagrożony jest zarówno przez Tatarów zapuszczających się aż pod Tarnów, jak i przez chciwego Kajdasza, cieszącego się poparciem podstarościego. Hanusz Bystry uwalnia Semena Berdyczkę, który został pojmany przez Turków, gdy poszukiwał swego ojca wziętego w jasyr. Ojciec Hanusza ginie w walce z Tatarami, a osierocony syn wraz z Semenem (i skutym z nim Mongołem) uciekają na Sicz.
[i]14.25 | Ale Kino! | PIĄTEK[/i]
[srodtytul]Hildegarda[/srodtytul]
Australia, Queensland. Towarzyszami zabaw mieszkającej na odludziu trójki rodzeństwa są kaczka Hildegarda i stary pies Walter. Gdy sympatyczna kaczka zostaje porwana przez dwóch opryszków, którzy organizują zwierzęce widowiska, Christopher, Jeremy i Isabel – natychmiast wyruszają jej na pomoc. Tymczasem okazuje się, że porywacze trudnią się handlem egzotycznymi ptakami.
Swoim filmem twórcy pragną zwrócić uwagę młodych widzów, i nie tylko, na potrzebę walki o ochronę środowiska naturalnego.
„Hildegarda” niesie czytelne przesłanie, że ludzie nie powinni niszczyć natury, lecz żyć z nią w harmonii. To wreszcie klasyczna przygodowa opowieść o wielkiej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.
[i]9.40 | TVP 1 | niedziela[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA