fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niepełnosprawny kierownik nie popracuje w nocy

www.sxc.hu
Czy niepełnosprawny może pracować w porze nocnej?
[b]Odpowiada Adam Kraszewski aplikant radcowski w kancelarii GESSEL[/b]Zasady zatrudniania osób niepełnosprawnych określa szczegółowo [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=9DA262FA29D1DC85F8E80D27C2A95505?id=257066]ustawa z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych[/link]. Mają one pierwszeństwo wobec regulacji wynikających w szczególności z kodeksu pracy.Ponieważ praca w porze nocnej nie jest zgodna z naturalnym cyklem biologicznym człowieka, ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wprowadza szczegółowe regulacje mające na celu ochronę ich zdrowia. Zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych.Zakaz ten dotyczy pracowników niepełnosprawnych niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Należy również uznać, że zakaz zatrudniania takich osób w porze nocnej dotyc...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA