fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Bogdanka dostarczy węgiel dla EDF

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., pierwsza polska kopalnia węgla kamiennego notowana na parkiecie GPW, wchodzi na śląski rynek
Od 2011 r. będzie dostarczała węgiel energetyczny m.in. do Elektrowni Rybnik na Śląsku. Spółka zawarła umowę z PHU Energokrak Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, na dostawy węgla energetycznego dla potrzeb Grupy EDF w skład której wchodzi Elektrownia Rybnik. To pierwszy śląski odbiorca lubelskiego węgla.
Jak informuje zarząd spółki, zawarcie umowy na dostawy w 2011 r. stanowi początek współpracy z Grupą EDF, której zintensyfikowanie może nastąpić w latach następnych w miarę wzrostu poziomu wydobycia w Bogdance.
Lubelska kopalnia już w 2011 r. zamierza zwiększyć swoje wydobycie z obecnych ok. 5,5 mln ton do ok. 6,5 mln ton zaś do 2014 r. chce podwoić wydobycie dzięki uruchomieniu Pola Stefanów. To na tę inwestycję przeznaczone są środki z oferty publicznej w 2009 r. Spółka pozyskała wówczas 528 mln zł.
– Wartość zawartej umowy z EDF, nie przekracza 10 proc. kapitału zakładowego spółki. Umowa nie wymaga więc raportowania raportem bieżącym – mówi Tomasz Zięba, rzecznik Bogdanki.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA