fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ojciec może skorzystać z urlopu tacierzyńskiego i macierzyńskiego

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
[b]Od kiedy w naszym stanie prawnym istnieje możliwość korzystania z urlopu ojcowskiego?[/b][i] [b]Odpowiada Maciej M. Bogucki, radca prawny z Kancelarii Mamiński & Wspólnicy:[/b][/i]Możliwość sprawowania bezpośredniej opieki nad maluchem przez ojca w ramach specjalnego płatnego urlopu, obecna już od lat w prawie wielu krajów europejskich, w Polsce pojawiła się wraz z wejściem w życie ustawy z 6 grudnia 2008 r. zmieniającej kodeks pracy.Mocą art. 1 tej regulacji dodano do przepisów [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=B5E347C50E4D2860978BAD3D891C7A48?n=1&id=76037&wid=337521]kodeksu pracy[/link] art. 182[sup]3[/sup] uprawniający ojców do korzystania z urlopów na zasadach tożsamych z urlopem macierzyńskim, począwszy od 1 stycznia 2010 r. (art. 14 ustawy zmieniającej).[b]Jak długi jest okres takiego urlopu?[/b]Powoływany już art. 14 ustawy zmieniającej w § 1 określa wymiar urlopu na dwa tygodnie, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko r...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA