fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Warszawski projekt nagrodzony w Londynie

Budynek Fountain przy ul. Klimczaka, obok placu Wodnego, zbudowany w ramach projektu Nowy Wilanów przez spółkę Wilanów Investments. Z 77 mieszkań do kupienia zostało jeszcze 20, kosztują ok. 8 tys. zł za mkw.
Nowy Wilanów – PKO BP INWESTYCJE
Miasteczko Wilanów zostało wyróżnione przez międzynarodową organizację Urban Land Institute tzw. Nagrodą za Doskonałość, która uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.
Wilanowski projekt znalazł się wśród 14 finalistów z 43 projektów zgłoszonych z 17 krajów europejskich, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wygrał razem z trzema innymi przedsięwzięciami: Mumuth Music Theatre w Austrii w Graz, Palazzo Tornabuoni we włoskiej Florencji oraz Citilab w Barcelonie.
Nagroda jest częścią programu Institute’s Awards for Excellence, który promuje odpowiedzialne użytkowanie i zagospodarowanie terenów, służy budowaniu społeczności w nowo powstających częściach miast. Członkami instytutu są wybitni architekci i urbaniści na co dzień projektujący miejską przestrzeń.
Wyróżnienie to nie trafiło do rąk jednej osoby czy spółki – nagrodzono wspólną pracę pracowni architektoniczno-planistycznej IN-VI (którą kieruje Guy Perry, twórca koncepcji urbanistycznej Miasteczka Wilanów), deweloperów: Fadesy Prokom, Mill-Yon, Nowego Wilanowa (spółka PKO BP), Polnordu i Robyga, a także gminy Wilanów.
W miasteczku mieszka obecnie ok. 10 tys. osób na 169 hektarach. Guy Perry szacuje, że do tej pory powstało 60 proc. z planowanych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Niestety, zrealizowano znacznie mniej przewidywanych w Miasteczku przedsięwzięć infrastrukturalnych – tylko ok. 30 proc. – Mam nadzieję, że ta nagroda zmusi twórców Miasteczka Wilanów do większego wysiłku w celu dokończenia przedsięwzięcia – mówi Guy Perry.
Do konkursu zgłoszono także centrum handlowe Złote Tarasy, które znalazło się w gronie 14 finalistów, ale nagrody nie otrzymało.
[srodtytul]Zobacz też [link=http://www.rp.pl/artykul/8,503632_Nowy_Wilanow.html]wizytówkę inwestycji Nowy Wilanów[/link][/srodtytul]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA