fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Expo 2010: Dwumilionowy gość w polskim pawilonie

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Xu Xiao Dan, 21-letnia absolwentka, po 11:00 czasu lokalnego przekroczyła próg polskiego pawilonu. Do końca trwania wystawy budowlę ma odwiedzić sześć mln osób – szacuje Biuro Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010
Kobieta pochodzi z miasta Changzhou w prowincji Jiangsu. Do Szanghaju przyjechała tylko na jeden dzień, specjalnie na Expo.
Sławomir Majman, komisarz generalny sekcji polskiej, jest zaskoczony tak dużym zainteresowaniem. Warto zaznaczyć, że te dwa miliony to 11 proc. wszystkich odwiedzających EXPO. Co dziesiąty Chińczyk, który trafia na tereny Wystawy Światowej wybiera Pawilon Polski - precyzuje.
Polski pawilon odwiedza średnio ponad 50 tysięcy osób dziennie. Do tej pory przyjęliśmy ponad 160 oficjalnych delegacji, a w spotkaniach gospodarczych uczestniczyło ponad 1000 chińskich przedsiębiorców.
Pawilon to konstrukcja w kształcie bryły z elewacją inspirowaną polskimi wycinankami ludowymi. Jej kształty, z wieloma skośnymi płaszczyznami, przypominają składaną kartkę papieru. Zwiedzającym szczególnie podoba się wyświetlany w pawilonie film animowany autorstwa Tomasza Bagińskiego. Stworzony w technice 3D, przedstawia historię Polski "w pigułce".
Z Polską budowlą sąsiadują m.in. stanowiska: niemieckie, szwajcarskie, hiszpańskie i belgijskie.
W EXPO 2010 uczestniczy 189 krajów i 57 międzynarodowych organizacji. Organizatorzy spodziewają się około 70 mln zwiedzających z Chin i zagranicy. Tematem tegorocznego EXPO jest "Lepsze miasto, lepsze życie". Wystawa potrwa do 31 października.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA