fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Ilość pobieranych aplikacji może zależeć od używanego terminala

Pojawiły się kolejne ciekawe dane, rozwijające tezy postawione przez dr Karima Tagę w raporcie firmy Arthur D. Little na temat mobilnego internetu, który niedawno opisał rpkom.pl.
Międzynarodowa firma doradcza twierdzi, że średni przychód na użytkownika może bezpośrednio zależeć od rodzaju używanego przez klienta końcowego terminala, a słuchawką generującą najwięsze ARPU w porównaniu ze sprzętem konkurencji jest iPhone firmy [b]Apple[/b].
[b] Arthur D. Little[/b] zarekomendował operatorom zawieranie ekskluzywnych umów z Apple i wciąganie iPhone do swojego portfolio. Jeśli to jest niemożliwe, wykorzystywane powinny być alternatywy, czyli głównie słuchawki z systemem [b]Android[/b]. Jak się jednak okazuje, nie jest to równoważna alternatywa.
Z badań przeprowadzonych przez zajmującą się reklamą mobilną firmę AdMob wynika, że użytkownicy iPhone pobierają z sieci ponad dwa razy więcej płatnych aplikacji niż użytkownicy Androida. Odsetek użytkowników iPhone, którzy twierdząco odpowiedzieli na pytanie "czy w ciągu ostatniego miesiąca pobrałeś/aś przynajmniej jedną płatną aplikację na swój telefon" w przypadku iPhone wynosi 50 proc. W przypadku Androida - 21 proc.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA