fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Zawód na literę „A”

Młodzież w teatralnej zabawie na nowo zanalizuje napisany na zamówienie TR Warszawa tekst Doroty Masłowskiej „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”
Fotorzepa, Marcin Łobaczewski MŁ Marcin Łobaczewski
W dwutygodniowym letnim projekcie edukacyjnym Rudowęglowiec Ibuprom uczestniczyć może młodzież w wieku 15 – 18 lat.
Poza bardzo rozbudowanym programem warsztatów teatralnych (codziennie po sześć godzin) organizatorzy na zachętę proponują uczestnikom pokaz efektów ich pracy podczas trzeciej edycji projektu Instytutu Teatralnego „Lato w teatrze”. Być może dla wielu z nich będzie to poważny krok na drodze do zawodu aktora.
Spośród chętnych wybrana zostanie grupa 20 – 25 osób, która w teatralnej zabawie na nowo zanalizuje napisany na zamówienie TR Warszawa tekst Doroty Masłowskiej „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” (prapremiera spektaklu odbyła się w 2006 roku). 
Do tego potrzeba jednak nie tylko zaangażowania – w ciągu pierwszych dni zajęć edukacyjnych przewidziano więc warsztaty dramaturgiczne (pierwsze czytanie tekstu i przymiarki do tematu), ćwiczenia aktorskie, performatywne, wideo. W trakcie pracy wyłonią się grupy: aktorska, multimedialna, muzyczna, dziennikarsko-promocyjna oraz techniczna.
Każdą z nich poprowadzą specjalnie zaproszeni do projektu goście – m.in. aktor Kuba Snochowski, antropolog kultury Maria Ostrowska, pedagog teatru Anna Rochowska czy twórca video art Ewa Łuczak. O tajniki zawodu będzie można podpytać także na przykład oświetleniowca teatralnego Michała Głaszczki zajmującą się emisją głosu Katarzynę Lis czy reżysera Wojtka Ziemilskiego.
[i]Rudowęglowiec Ibuprom, TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8, wstęp wolny, informacje: tel. 518 012 431, poniedziałek (5.07) – niedziela (18.07)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA