fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

"Wiadomości" są opluwane

Jacek Karnowski
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Jacek Karnowski: Program ma więcej widzów. Czyli moje decyzje są słuszne
[b]"Wiadomości" są obiektywne?
Jacek Karnowski, szef "Wiadomości" TVP 1:[/b] Dokładamy wszelkich starań, by były jak najbardziej obiektywne. Problemem jest nagonka, próby zastraszenia, dzielenia zespołu. Od października "Gazeta Wyborcza" atakowała nas kilkadziesiąt razy. To nawet zabawne.
[b]To byli członkowie zespołu oskarżają pana o brak obiektywizmu. Tak jak Małgorzata Wyszyńska w "GW". [/b]
Rozumiem rozgoryczenie osób, które straciły dobrze płatną pracę. Wiarygodność tego typu "postdonosów" jest wątpliwa. Boli, że Małgosia atakuje także dziennikarzy "Wiadomości". To nie fair.
[b]Dlaczego została zwolniona? [/b]
Nie mieliśmy problemów we współpracy. Była osobą wyjątkowo koncyliacyjną, pracowała z różnymi szefami. Choć oskarża nas o niecne praktyki, nigdy nie zgłosiła uwagi do zawartości materiałów. Jej odejście wiązało się z wynikami badań wizerunkowych.
[b]Przecież była zawsze dobrze odbierana przez widzów. W 2009 r. w rankingu "Rz" najpopularniejszych prezenterów wszystkich stacji zajęła dziewiąte miejsce. A w badaniu TVP była przed Piotrem Kraśką i Hanną Lis. [/b]
Dziewiąte miejsce to dla nas porażka. Nie chcę mówić o szczegółach badań. Jeśli będzie trzeba, to je pokażemy. Wystąpienia byłej prezenterki traktuję jako nacisk na spółkę skorelowany z przebiegiem negocjacji finansowych z TVP.
[b]Wyszyńska pozywa TVP za niewypłacenie odprawy i naruszenie dóbr osobistych przez twierdzenie, że miała słabe wyniki badań wizerunkowych. Mówi, że nie usłyszała merytorycznego zarzutu. [/b]
Nie chcę szczegółowo polemizować w mediach z byłym pracownikiem. Rozumiem jej frustrację. Wierzę, że odnajdzie się na rynku.
[b] Dlaczego Dorota Wysocka nie prowadzi "Wiadomości"? [/b]
Tu także zdecydowały badania wizerunkowe.
[b]Debiutantka Katarzyna Senyk ma lepsze wyniki? [/b]
Jest bardzo obiecującą prezenterką, wciąż się uczy. Prowadzi przede wszystkim tzw. boczne "Wiadomości" i dwa razy w miesiącu główne. Nie można jej porównywać do innych. Nasze gwiazdy to Piotrek Kraśko, Krzyś Ziemiec i Danusia Holecka. Program pod moim kierownictwem po 27 miesiącach utraty widzów znów zaczął zwiększać oglądalność. To świadczy o tym, że moje decyzje są słuszne.
[b]Tak jak odsunięcie Piotra Czyszkowskiego od spraw politycznych za "zrobienie laurki Schetynie"? [/b]
Nadal robi tematy polityczne. Za materiał o Schetynie został skrytykowany, bo pominął warstwę publicznej działalności byłego wicepremiera. Chodziło o warsztat, nie o politykę. Omówiliśmy to i zamknęliśmy sprawę. To dobry dziennikarz, też zresztą wściekle atakowany.
[b]Materiał o tym, że Donald Tusk nie ma czasu zajmować się ważnymi sprawami, i pokazanie go z kuflem piwa z górnikami był obiektywny? [/b]
Nie pamiętam takiego materiału. Gdybyśmy nie pokazali premiera z górnikami, tym bardziej by nas krytykowano.
[b]Wyszyńska mówi również, że po aferze hazardowej nie było dnia bez materiału o tym. Po protestach zespół usłyszał: "żeby ludzie nie zapomnieli, co to za afera, bo Polacy to głupi naród". [/b]
Gdy wybuchła afera, wszystkie media zajmowały się nią codziennie. Takie zdanie nie mogło paść, bo obecne "Wiadomości" szanują Polskę i Polaków. A zespół nie musi protestować, bo rozmawiamy z dziennikarzami i uwzględniamy ich punkt widzenia.
[b]Czy "Wiadomości" są na wojnie? Jeden z reporterów powiedział "GW", że stawką jest zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego. [/b]
Nie są. Są jednak opluwane, i to przez media, które jawnie mówią, kogo popierają. Rzucono przeciwko nam najlepszych "cyngli", co nieco nam pochlebia. Wszystko po to, by wszystkie media mówiły jednym chórem. My się temu nie poddajemy. Czerska nie dyktuje nam agendy. I w ten sposób chronimy pluralizm.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA