fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Aster: zaoferujemy łącza 100 Mbit/s, kiedy zechcą klienci

Aster, Vectra i INEA wdrażają protokół DOCSIS 3.0, który pozwoli na zaoferowanie łącz o przepływności 120 Mbit/s i więcej.
- Operacyjnie jesteśmy już gotowi do wdrożenia protokołu DOCSIS 3.0 i zaoferowania na szeroką skalę łącz o przepływności większej niż 100 Mb/s - stwierdziła Joanna Pasynkiewicz, wiceprezes Aster. Firma ma jednak wątpliwości co do popytu na tak szybkie łącza. - Wdrożymy ten pakiet do regularnej sprzedaży, o ile klienci będą tego rzeczywiście potrzebować - dodała wiceprezes Aster. Swoim klientom biznesowym firma oferuje m.in. symetryczne łącza o przepływności nawet 200 Mbit/s.
Przyspieszać chce także Vectra SA. - Do zwiększania prędkości Internetu podchodzimy odpowiedzialnie, tzn. chcemy dawać abonentom te prędkości, które są w danym momencie rzeczywiście osiągalne, bez konieczności spełnienia jakichś warunków zewnętrznych, o których abonenci nie są nawet informowani - powiedział Rpkom.pl Krzysztof Stefaniak, rzecznik firmy. Operator twierdzi, że jest już gotowy do świadczenia usług opartych o protokół DOCSIS 3.0. W tę technologię inwestuje także poznańska INEA. - Jego wdrożenie planujemy w pierwszym kwartale 2010 r. - zadeklarował Eugeniusz Grzybek, członek zarządu spółki ds. techniki. Jak zastrzegł, inwestycje nie są odpowiedzią na ofertę UPC, a naturalnym rozwojem technologii stosowanej do tej pory w sieciach budowanych na bazie kabli współosiowych. - Prace nad projektem trwają od dłuższego czasu. Elementy aktualnie stosowanego DOCSIS 2.0 dobieraliśmy z uwzględnieniem konwersji do wersji 3.0 - mówi Grzybek. INEA ma w swojej ofercie także łącza symetryczne, doprowadzające światłowody bezpośrednio do klienta.
Szczegóły najszybszej na rynku oferty UPC Rpkom.pl opisał [b][link=http://www.rp.pl/artykul/447965_Internetowa_ofensywa_UPC.html]tutaj[/link][/b].
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA