Kraj

Tanie linie oferują fuksa

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Konkurencja wymusza obniżki cen także na kolei. Dlatego od 1 stycznia z Warszawy do Krakowa będzie można pojechać za 35 zł w klasie 2 albo za 55 zł w klasie 1 i to bez obowiązku wykupienia miejscówki.
Tanie Linie Kolejowe obiecują na tej trasie 12 połączeń dziennie (po sześć z obu miast) i przejazd w ciągu trzech godzin. Także np. na trasie Wrocław-Przemyśl za przejazd tanimi liniami zapłacimy w klasie 2 tylko 43 złote, a w klasie 1 - 65 zł. W przypadku obu tras nie ma mowy o mocno ograniczonej ofercie - dla wszystkich wystarczy - zapewniali przedstawiciele TLK na konferencji w Krakowie.
Do Katowic będzie można z Krakowa dojechać nawet za 13 złotych, a więc taniej niż pociągiem osobowym. Tanie Linie obiecują też wiele promocji i obniżek. Na przykład bilet abonamentowy, dzięki któremu po czterech pełnopłatnych przejazdach na danej trasie dostaniemy piąty bilet za darmo. W lutym i w marcu 2010 r. z kolei taniej pojedziemy z TLK w podróż powrotną. Jeśli bowiem za pierwszy bilet na danej trasie zapłacimy 100 procent, za powrotny - już o 20 procent taniej, o ile jechać będziemy od 12.00 w poniedziałek do 12.00 w piątek.
TLK obiecują nam też comiesięczne wyprzedaże. Oferta dostępna będzie każdego 25 danego miesiąca w Internecie, a zniżki, jakie będzie można upolować, sięgają 60 procent ceny biletu. I w tym wypadku pula takich ofert nie będzie skąpa - zapewniają Tanie Linie. Z kolei na wakacje dla lojalnych klientów TLK przygotowano bilet na Intercity w I klasie za złotówkę, o ile zbiorą 10 biletów tanich linii z miejscówką. W tym wypadku jednak, skoro miejscówka na życzenie w klasie 1 kosztuje 10 zł, ten ekstra bilet po 10 przejazdach i tak zostanie już przez pasażera sfinansowany z własnej kieszeni. Najatrakcyjniejszą ofertą ma być tzw. fuks - podróż za 20 złotych w klasie 2. I tu TLK obiecują spore "kontyngenty". O fuksy trzeba pytać w kasach. W przyszłości doczekać się też mamy biletów w specjalnej cenie z okazji wielu świąt czy np. meczu lub koncertu. Szczegółów tej promocji na razie nie ujawniono. Obowiązywać też będą wszystkie ustawowe zniżki dla studentów czy uczniów, ale uwaga - promocje nie są łączone.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL