Biznes

Litwini kupują firmę budowlaną z Tarnowa

Materiały Producenta
Tiltra Group dostała zgodę urzędu antymonopolowego na przejęcie Poldimu. Kupiła 71,1 proc. akcji firmy – dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Z wcześniejszych informacji medialnych wynikało, że Litwini byli gotowi zapłacić po 700 zł za każdą akcję firmy, której kapitał dzieli się na ponad 167 tys. walorów. To oznaczałoby, że Tiltra Group mogła zapłacić za kontrolny pakiet ponad 70 mln zł. – Nie komentuję tych informacji – mówi "Rz" Romas Matiukas, prezes Tiltra Group. – Kwota transakcji jest objęta tajemnicą handlową – dodaje.
Zakupem akcji zajmującego się m.in. robotami drogowymi i budową mostów Pol- dimu interesowały się w przeszłości spółki giełdowe: ABM Solid i Pol Aqua. 44,8 proc. akcji Tiltra Group kontroluje Invalda, która jest też akcjonariuszem grupy Sanitas – właściciela jeleniogórskiego producenta leków Jelfa. Sanitas wycofał akcje Jelfy z warszawskiej giełdy, ale nie wykluczał, że w przyszłości może na nią wejść. Teraz scenariusz debiutu na GPW bierze pod uwagę także Tiltra Group.
– Chcemy, by Poldim nadal rozwijał się w tym samym kierunku i był konkurencyjny – zapewnia prezes Matiukas. – Roboty drogowe oraz budowa mostów to nasze priorytety. Chcielibyśmy też wykonywać więcej robót ziemnych. Interesujący rynek, któremu chcemy się przyjrzeć, to kolejnictwo – dodaje. Tiltra Group zakończyła właśnie dwuletnią rekonstrukcję 1,3 m tunelu kolejowego w rejonie Kowna. Wygrała też – w konsorcjum – przetarg na rekonstrukcję stacji kolejowej niedaleko Kłajpedy.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL