Finanse

Rząd chwali swoje dokonania w mijającym roku

Premier Donald Tusk
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Kancelaria Premiera opublikowała dokument podsumowujący działania rządu. Są w nim sukcesy poważne, są też sprawy nierozstrzygnięte lub nieważne
Na stronie internetowej Kancelarii Premiera wczoraj pojawiło się “Podsumowanie najważniejszych działań rządu” zaczynające się od stwierdzenia, że “w 2009 roku działania rządu zbiegły się z jednym z największych w historii światowym kryzysem gospodarczym”. Wydaje się więc, iż w katalogu znajdą się sprawy poważne. I na początku są, bo słusznie rząd zaznacza, iż udało mu się na tyle uprościć procedury związane z wykorzystywaniem pieniędzy z UE, że jesteśmy liderem w ich wydawaniu. Przypomina też, że dzięki uproszczeniu przepisów inwestycje infrastrukturalne, w tym drogowe, przyspieszyły.
Rząd chwali się tempem prac nad Euro 2012 oraz sukcesami dyplomacji. Tym, że Jerzy Buzek jest szefem Parlamentu Europejskiego, a Janusz Lewandowski komisarzem do spraw budżetu KE. Gorzej brzmi podkreślanie, że poważnie traktują nas głowy innych państw, bo odwiedziły Polskę albo w 20. rocznicę obalenia komunizmu, albo w 70. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. A gdy CIR pisze o sukcesie pakietu antykryzysowego, to zapomina przyznać, że pełni on funkcję prewencyjną, bo na szczęście firmy nie muszą z niego korzystać. Gdy zajmuje się rodziną i dziećmi, to jako sukcesy wymienia przyjęcie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, zgodę na chemiczną kastrację pedofilów oraz budowę 1000 Orlików. W “Polsce cyfrowej” przypomina jeszcze o zamienianiu dzienników na e-dzienniki. Dopiero na końcu znów pojawiają się poważne działania MSWiA nadzorujące wdrażanie e-administracji dla obywateli.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL