Świat

Mistrz tajskiego boksu zastrzelony w Moskwie

Pojedynek Muay Thai. Fot. duLoren
Flickr
To było prawdopodobnie zabójstwo na zlecenie. 27-letni Muslim Abdulajew, były mistrz świata w tajskim boksie, został zastrzelony w Moskwie.
Ciało Abdulajewa, z licznymi ranami postrzałowymi w głowę, znaleziono w czwartek wieczorem na stadionie w północnej części miasta. - Badamy powiązania ofiary, a szczególnie to, czy był z kimś w konflikcie - mówi anonimowy śledczy, cytowany przez agencję Interfax. Według RIA-Novosti, dwóch mężczyzn zaatakowało Abdulajewa, gdy po treningu opuszczał stadion. - Podeszli od tyłu i uderzyli go jakimś ciężkim przedmiotem, zanim zaczęli strzelać - stwierdził informator agencji.
Bokser zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia. Według Olega Tieriechowa, wiceszefa rosyjskiej federacji tajskiego boksu (Muay Thai), Abdulajew był w "nieprzyjemnym konflikcie" z byłymi członkami rosyjskiej kadry narodowej.
Abdulajew był mistrzem Europy w 2004 roku i mistrzem świata w 2005. Liczba zabójstw na zlecenie w Moskwie zmniejszyła się w porównaniu z latami 90. ubiegłego wieku, ale nadal jest wysoka.
Źródło: AFP

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL