Media

Tomasz Lis nie ma nowej umowy z TVP

Telewizyjna Dwójka chce przedłużyć kontrakt na program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo". Ale zarząd nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji
Serwis Press.pl poinformował wczoraj, że zarząd TVP podpisał zgodę na produkcję programu Tomasza Lisa przez jego firmę Deadline Productions. Obecny kontrakt publicysty kończy się w przyszłym miesiącu.
Ale tego samego dnia na stronie internetowej TVP ukazał się komunikat uznający te doniesienia za nieprawdziwe. Zarząd telewizji nie podjął żadnych decyzji odnośnie do nowej umowy z Tomaszem Lisem – informuje "Rz" Tomasz Szatkowski, p.o. prezesa TVP.
Jak ustaliła "Rz", dyrektor Dwójki Rafał Rastawicki przedstawił zarządowi nową umowę z firmą producencką dziennikarza, ale na ostatnim posiedzeniu zarządu nie była ona rozpatrywana. – Prawdopodobnie tą sprawą zajmie się już nowy zarząd telewizji publicznej – tłumaczy Tomasz Szatkowski. Dziś kończy się bowiem termin oddelegowania do zarządu z rady nadzorczej zarówno Szatkowskiego, jak i wiceprezes Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy. Ostatnio pojawiły się również informacje, że do Dwójki może trafić także żona Tomasza Lisa Hanna. Była prezenterka "Wiadomości" TVP 1 i "Wydarzeń" Polsatu miałaby znaleźć pracę w "Panoramie". Sama jedna przyznawała w rozmowie z "Rz", że z nikim w tej sprawie się nie spotykała. Autorski program "Tomasz Lis na żywo" zadebiutował w telewizyjnej Dwójce w lutym 2008 roku. Umowę z Lisem podpisał ówczesny prezes TVP Andrzej Urbański. W pierwszym swoim sezonie (od 25 lutego do 23 czerwca 2008 r.) przyciągał przed telewizory średnio 3,15 mln widzów. W ostatnim (od 7 września do 14 grudnia 2009 r.) gromadził 2,9 mln widzów. Wcześniej Lis prowadził swój program "Co z tą Polską?" w Polsacie. Gdy odszedł ze stacji, jego program był czasowo emitowany tylko w Internecie.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL