Muzyka

Barszcz, szopki i kolędy

Góralskie pastorałki zaśpiewają członkowie kapeli Trebunie Tutki
KFP
Jeśli w menu są pierogi, kapusta z grzybami i czerwony barszcz, a na deser makowiec i kompot z suszonych owoców, to na pewno jest to wigilijna wieczerza.
Na wspólny posiłek i kolędowanie na tysiąc gardeł zaprosi w niedzielę do parku Sowińskiego Urząd Dzielnicy Warszawa Wola. Najpiękniejsze, bo góralskie, pastorałki zaśpiewają członkowie kapeli Trebunie Tutki.
Wokół ogromnej lodowej rzeźby Świętego Mikołaja, jaka specjalnie na tę okazję stanie w pobliżu parkowego amfiteatru, ustawione zostaną stoły z wigilijnymi potrawami. Rodzina, która spotka się przy posiłku, będzie tym razem wyjątkowo liczna. – Tradycyjnych smakołyków wystarczy dla tysiąca osób – zdradza Mirosława Bartsch z wolskiego Ośrodka Kultury im. Stefana Żeromskiego. – Mile widziany będzie u nas każdy gość – osoby samotne, rodziny z dziećmi, starsi i młodsi mieszkańcy Warszawy.
Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Zainteresowani rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową doczekają się ogłoszenia wyników rywalizacji, a triumfatorzy odbiorą nagrody. Ale nie tylko oni mogą liczyć na niespodzianki. – W licznych zgadywankach i quizach każdy ma szansę wygrać upominek – zapewnia organizatorka. – Zwłaszcza że w rywalizacji uczestniczyć mogą zespoły rodzinne. A wymienienie np. jednego ze składników wigilijnej kutii lub zaśpiewanie fragmentu bożonarodzeniowej kolędy nie sprawi nikomu kłopotu. Na amfiteatralnej scenie zaprezentują się także dziecięce i młodzieżowe chóry z wolskich szkół. Kolędom w ich wykonaniu zawtórują wszyscy obecni. [i]Wigilia na Woli, amfiteatr w parku Sowińskiego, Warszawa, ul. Elekcyjna 17, wstęp wolny, niedziela (20.12), godz. 14 – 16[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL