Media i internet

Axel Springer będzie pod kreską?

Wydawca „Forbesa”, „Newsweeka Polska” i „Faktu” może zamknąć kolejny rok na minusie
Ten rok Axel Springer Polska może zamknąć kilkudziesięciomilionową stratą, na co może mieć wpływ przede wszystkim utrzymywanie „Dziennika”, który został przejęty przez Infor Biznes dopiero w sierpniu – poinformował, powołując się na nieoficjalne informacje, branżowy serwis Media i Marketing Polska. Jak podał, transakcja zawarta między Inforem i Springerem prawdopodobnie nie będzie wliczana w wynik niemieckiego wydawcy. Od sierpnia „Dziennik” i Dziennik.pl to własność współnależącej do Springera spółki Infor Biznes, wchodzącej w skład grupy kapitałowej Infor PL.
[wyimek][srodtytul]48 mln zł[/srodtytul] wyniosła strata Axela Springera Polska w 2008 r.[/wyimek] – Nie komentujemy spekulacji prasowych – odpowiada na pytani o doniesienia na temat wyników Anna Gancarz-Luboń, rzeczniczka Springera w Polsce.
W 2008 r. przychody Axela Springera w Polsce wynosiły 545,7 mln zł, o 14,2 proc. mniej niż rok wcześniej, a jego strata netto wynosiła 47, 98 mln zł (rok wcześniej był to zysk w wysokości 23,24 mln zł). Macierzysty koncern Axel Springer AG w okresie od stycznia do września tego roku odnotował spadek przychodów z działalności na rynku prasowym poza Niemcami o 26,1 proc., do 224,9 mln euro. Jego zysk EBITDA z tej działalności wynosił w tym okresie 3,1 mln euro (rok wcześniej było to 13,4 mln euro).
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL