Surowce i Chemia

Sieniawa nagrodzona za ekologię

Górnicy w Kopalni Węgla Brunatnego „Sieniawa”, obchodzili swoje święto nieco później niż w pozostałych polskich kopalniach. Przy tek okazji kopalnia została uhonorowana Zielonym Laurem
Sieniawa to najmniejsza odkrywka węgla brunatnego w Polsce. Podczas tegorocznej barbórki dla górników szczególnie ważna była wizyta Księdza Biskupa Stefana Regmunta, który swą obecnością uświetnił obchody dnia ich patronki, Św. Barbary. Później odbyło się spotkanie w siedzibie kopalni, uhonorowanie zasłużonych górników.
- To zawsze ważny moment dla każdego z nich. Niektórzy dopiero co zostają przyjęci do gwarkowej braci i uzyskują prawo do noszenia munduru. Inni otrzymują odznaczenia za wieloletnią i ciężką pracę w kopalni – mówi Andrzej Bik, prezes KWB Sieniawa. Barbórka była również okazją do wręczenia Zielonego Lauru, który KWB Sieniawa otrzymała w tym roku. Nagrodę na ręce Andrzeja Bika, prezesa kopalni złożyli przedstawiciele kapituły konkursu. Laur ten jest nagrodą przyznawaną przez Polską Izbę Gospodarczą „Ekorozwój”. KWB „Sieniawa” otrzymała ją w kategorii: Budownictwo ekologiczne osiągające oszczędności energetyczne oraz zastosowanie źródeł odnawialnych do ogrzewania budynków”.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL