Społeczeństwo

Napisz list w obronie prześladowanych

Amnesty International organizuje w sobotę „Maraton pisania listów” w obronie prześladowanych osób w innych krajach.
Akcja będzie trwała przez 24 godziny. Wspólne pisanie listów w obronie więźniów politycznych, dyskryminowanych mniejszości czy osób niewinne skazanych na śmierć będzie odbywało się w całym kraju.
W Warszawie maraton rozpocznie się w sobotnie południe. Listy adresowane do szefów państw będzie można napisać w Teatrze Dramatycznym (Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1) oraz klubokawiarni Chłodna 25 (róg ul. Chłodnej i Żelaznej). W Polsce listy są pisane od 2001 roku. W tym czasie stworzono ich już ponad milion. W zeszłym roku z Polski wysłano niemal 79 tys. listów.
W tym roku polski oddział AI chce pomóc m.in. Ricie Mahato z Nepalu, która jest lekarzem pomagającym kobietom – ofiarom przemocy. Wielokrotnie grożono jej śmiercią i gwałtem, jeżeli będzie kontynuować swoją pracę. Uczestnicy akcji napiszą także list w obronie Nguyen Van Dai z Wietnamu, który został skazany na pięć lat więzienia za prowadzenie „wrogiej propagandy przeciwko państwu”. Te osoby, które nie przyłączą się do maratonu, będą mogły wesprzeć inicjatywę Amnesty International za pomocą SMS-a, w którego treści należy wpisać słowo LIST i wysłać pod numer 72 515 (koszt 2 zł + VAT). [link=http://amnesty.org.pl/maraton_blog/]X Maratonu Pisania Listów Amnesty International Polska[/link]
Źródło: Życie Warszawy

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL