Mundurowi

Do kosza trafi nowe rozporządzenie MF

www.sxc.hu
Minister finansów chce określić zasady prowadzenia księgi kontroli obrotu żetonami i gotówką w kasynie gry w nowym rozporządzeniu
Wczoraj (09.12.) minął zaledwie miesiąc obowiązywania [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=330771]rozporządzenia z 5 listopada 2009 r. w sprawie kontroli wykonywanych przez Służbę Celną w zakresie urządzania i prowadzenia gier i zakładów wzajemnych (DzU nr 188, poz. 1459)[/link], a Ministerstwo Finansów ma już gotowy projekt jego zmiany. Właśnie trafił do konsultacji społecznych. Wczoraj też pojawił się na internetowej stronie MF.
Nowe rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2010 r. razem z [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=332794]ustawą o grach hazardowych (DzU z 2009 r. nr 201, poz. 1540)[/link], która zmieniła upoważnienie dla ministra finansów do jego wydania oraz przepisy dotyczące rodzajów gier hazardowych (także terminologię, którą posługuje się ustawa). To jeden z powodów zmiany aktu wykonawczego funkcjonującego w obiegu prawnym dopiero od miesiąca. Prawdopodobnie jednak w ministerstwie zmieniła się też koncepcja co do zawartości merytorycznej obowiązującego od 9 listopada br. (od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw) rozporządzenia.
W projekcie nowego aktu wykonawczego nie ma już bowiem dotychczasowych przepisów zawartych w § 6 ust. 1 pkt 2, § 9 ust. 1 pkt 1 i § 10. Dotyczyły one prowadzenia ksiąg obrotu żetonami i pieniądzem gotówkowym w kasynie gry, kartonami gry w salonie gry bingo pieniężne oraz ksiąg eksploatacji automatu do gier. W uzasadnieniu Ministerstwo Finansów wyjaśnia jedynie, że niektóre kwestie uregulowane w obowiązującym rozporządzeniu umieszczone będą w innym, wydanym na podstawie art. 78 ust. 2 ustawy o grach hazardowych.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL