Media i internet

Warto kupować w Internecie

Flickr
Ceny w sklepach internetowych są średnio o ponad 24 procent niższe niż w sklepach ze sprzętem elektronicznym, wynika z analiz przeprowadzonych przez Nokaut, jedną z najpopularniejszych polskich porównywarek
Badanie przeprowadzone przez Nokaut objęło losowo wybraną grupę 500 artykułów RTV/AGD. Zostało przeprowadzone w połowie listopada. Dotyczyło produktów znalezionych w sieciach elektromarketów zlokalizowanych w Warszawie.
Aż w 472 przypadkach ceny oferowane przez sklepy internetowe okazały się niższe od cen w najpopularniejszych sieciach handlowych ze sprzętem elektronicznym. Średnia różnica wynosiła aż 24 proc. Zdarzały się jednak przypadki, że klient kupując niektóre artykuły w sklepie internetowym mógł zaoszczędzić nawet ponad 40 proc. Nabywając tą drogą drobny sprzęt AGD w kieszeni klienta zostawało kilkaset złotych. „Na zakupie nawigacji samochodowej można zaoszczędzić prawie 200 zł, telefonu komórkowego ok. 300 zł. Przy aparatach cyfrowych różnice mogą sięgać ok. 250 zł lub dużo więcej jeśli kupujemy lustrzankę cyfrową z obiektywami. Kupując sprzęt AGD zaoszczędzimy 160 zł na tosterze, 300 zł na mikrofali i odkurzaczu oraz ok. 150 zł na żelazku” – czytamy w raporcie.
Jeśli chodzi o większe zakupy, np. telewizora, oszczędność mogła wynieść nawet do 2 tys. złotych. „Wyposażając kuchnię w lodówkę, kuchenkę gazowo-elektryczną, piekarnik i ekspress do kawy zaoszczędzimy od 700 zł do nawet 1600 zł na całym zestawie” – piszą autorzy raportu. Nokaut.pl już po raz drugi przeprowadził podobne badanie. Rok temu ceny towarów w sklepach internetowych były średnio o 17 proc. niższe niż w sklepach tradycyjnych. W przypadku niektórych artykułów różnice sięgały wówczas 32 proc. - Wyniki badania wykazały, że w bieżącym roku różnice w cenach sprzętu RTV i AGD pomiędzy internetowymi a stacjonarnymi sklepami jeszcze się pogłębiły – mówi Wojciech Czernecki, dyrektor zarządzający Nokaut.pl. Jego zdaniem ten czynnik będzie pozytywnie wpływał na popularność zakupów przez internet jak również napędzał klientów porównywarkom cenowym, które pozwalają znaleźć najlepszą ofertę wśród setek sklepów sieciowych.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL