Biznes

Hotel bez emisji

Mediolan, fot. Lhoon
Flickr
Mediolan, jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, uruchomi na wiosnę hotel z zerową emisją spalin, wykorzystując japońską technologię i lokalną „zieloną” energię
Hotel znajdujący się w centrum włoskiego ośrodka finansowego pozwoli uniknąć emisji 420 ton CO[sub]2[/sub] rocznie. To kropla w morzu, ale liczy się każda inicjatywa w mieście, które rocznie wypuszcza do atmosfery około 7 ton ton spalin.
Budowa hotelu będzie kosztować 12-15 mln euro — podał na konferencji prasowej autor projektu Vittorio Modena. Nie będzie emitować żadnych spalin, bo wykorzystano w nim technologię Mitsubishi Electric. Zamiast spalania mazutu wykorzystano energię elektryczną z odnawialnych źródeł do ogrzewania, produkowania gorącej wody i do klimatyzacji. Czterogwiazdkowy hotel „Milano Scala” będzie również korzystać z kooperantów i dostawców, od mydła po meble, którzy szanują środowisko — zapowiedział dyrektor Maurizio Faroldi. Nocleg w dwuosobowym pokoju będzie kosztować 400 euro, co oznacza, że będą z niego korzystać raczej bogaci turyści, głównie cudzoziemcy.
Źródło: Reuters

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL