Wiadomości

Apel: Miller, wróć do SLD

Działacze z Warszawy chcą, by władze partii zaapelowały do byłych premierów o powrót do partii – dowiedziała się „Rz”
– Wielu ludzi ubolewa, że Leszek Miller, Józef Oleksy i Marek Belka nie należą dzisiaj do partii, a Włodzimierz Cimoszewicz, choć formalnie jest członkiem SLD, coraz bardziej się od nas oddala – mówi „Rz” Paweł Kołodziejski, przewodniczący 100-osobowego koła Rampa z Warszawy.
Działacze koła SLD przyjęli w tej sprawie specjalną uchwałę. „Życzymy sobie, aby wśród nas znaleźli się szefowie lewicowych rządów, których dorobkiem możemy się dziś szczycić. – napisali. – Z przykrością stwierdzamy, że w odróżnieniu od środowisk prawicowych lewica eliminuje ze swojego kręgu ludzi posiadających realne osiągnięcia w sferze publicznej”. Paweł Kołodziejski chciałby, żeby uchwała trafiła pod obrady grudniowej konwencji partii.
– Konwencja powinna zachęcić do powrotu tych polityków i wielu innych wartościowych ludzi, którzy odeszli z SLD w różnych okolicznościach – zaznacza. W kierownictwie partii uchwała koła Rampa wywołała konsternację. Wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska oświadczyła dyplomatycznie, że dokument trafi do komisji uchwał i wniosków. Ale czy przyjmie go konwencja? – Nie wiadomo. Osobiście traktuję tę inicjatywę jako apel o szeroko pojętą jedność na lewicy – mówi Piekarska. Natomiast europosłanka Joanna Senyszyn nie widzi w tym apelu sensu: – Miller jest członkiem innej partii, a Oleksy i Belka sami odeszli z Sojuszu, więc gdyby chcieli wrócić, powinni wykonać pierwszy krok, czyli zapisać się do koła. Nasz statut nie przewiduje honorowego członkostwa, nawet dla najbardziej zasłużonych. Inicjatywa koła Rampa podoba się za to byłemu premierowi Józefowi Oleksemu. – Chętnie podjąłbym współpracę z kierownictwem SLD – zapowiada. – Niestety, nie widzę takiego zapotrzebowania.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL