Telewizja

Samochód za milion dolarów

Czwórka
Amerykański film dokumentalny o samochodach, które zapierają dech w piersiach. Są obiektami męskich marzeń, symbolami wyjątkowej pozycji, władzy i bogactwa.
Najbardziej ekskluzywne auta świata, których moc, design i cena mogą przyprawić o zawrót głowy. Chociaż kosztują ponad 50 razy więcej niż dobry rodzinny samochód, ich nabywcy twierdzą, że warte są każdego centa, którego za nie zapłacili. Dla niektórych właścicieli posiadanie wymarzonego modelu było życiowym celem, dla wszystkich – przedmiotem dumy, realizacją pasji i źródłem przeżyć, które, jak twierdzą, można zrozumieć tylko za kierownicą tak niezwykłego pojazdu.
Autorzy filmu przyglądają się najdroższym samochodom świata, są wśród nich m.in. McLaren F1, Ford GT, Ferrari Enzo, Rolls Royce Phantom, Saleen S7, Maybach i Cadillac 16. O specyfice każdej z wybranych marek opowiadają ich twórcy, producenci, dilerzy i znawcy oraz szczęśliwi posiadacze. Widzowie poznają auta z włókien węglowych, które produkowane są jedynie w dziesiątkach egzemplarzy, do setki rozpędzają się w 3,5 sekundy, a autostradą mogą pędzić z szybkością... 350 kilometrów na godzinę. Kwota ubezpieczenia takiego cacka przekracza granice wyobraźni zwykłego śmiertelnika. 17.50 | czwórka | sobota
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL