Styl życia

Guru światowego designu we Wrocławiu

Giuliano Molineri
red-dot.org
Giuliano Molineri, o którym Włosi mówią, że nikt lepiej nie posługiwał się lepiej tworzywem od czasów Michała Anioła, poprowadzi wykłady i warsztaty dla wrocławskich przedsiębiorców, studentów i licealistów
Molineri to światowej sławy projektant, związany Italdesign i Giugaro Design — jednego z najbardziej znanych biur projektujących m.in. samochody czy sprzęt domowy.
Giugiaro współtworzyło w ostatnich dziesięcioleciach produkty takich światowych marek jak Fiat, Nikon, Seiko, Sony, Philips, Kenwood, Samsung, Indesit Merloni, Omega, Swatch, Agusta, Bridgeston czy Nordica. Ich projekty były wielokrotnie nagradzane między innymi we Włoszech (Compasso d’Oro), Japonii (Good Design) i w Niemczech (Red Dot). W ramach wrocławskiej inicjatywy Akcelerator Designu, projektu wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Molineri do niedzieli będzie prowadził wykłady i warsztaty na Akademii Sztuk Pięknych, w liceach ogólnokształcących, we Wrocławskim Parku Przemysłowym oraz Galerii BWA. Światowej sławy projektant będzie przekonywał o sile designu w promocji nie tylko samego towaru i jego bezpośredniego wytworcy, ale także szerszej — gospodarczej oraz kulturalnej.
W tym względzie Molineri obecnie prezes FRIMARK SRL, firmy zajmującej się wzmacnianiem marki i strategiami projektowymi, jest chodzącym dowodem na to jak skutecznym narzędziem rozwoju gospodarczego i społecznego może być design. To Molineri przewodniczył pracy zespołowi, który wywalczył dla Turynu XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2006r. Designer jest również autorem strategii waloryzacyjnych dla Turynu, których wdrożenie zaowocowało zdobyciem przez miasto tytułu Światowej Stolicy Designu 2008.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL