fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Wspominając tych, których już z nami nie ma

Chętnie to obejrzę – Artur Barciś, aktor
Pierwsze dni listopada to zawsze czas wyjątkowy. Zwalniamy wtedy w codziennym pędzie, przypominając sobie tych, których już z nami nie ma.
Warto wspominać wielkich twórców, bo tak długo żyją, jak długo są obecni w naszej pamięci. Dobrze, że TVP z tej okazji przypomni takich artystów jak Czesław Niemen (TVP 2, niedziela, godz. 18.00), Agnieszka Osiecka (TVP 1, niedziela, godz. 13.10) czy Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski czyli Starsi Panowie Dwaj (TVP 1, niedziela, godz. 18.10). Będzie też okazja, by zobaczyć „Umarłą klasę” Tadeusza Kantora (TVP Kultura, sobota, godz. 23.25), wizjonera teatru, którego sztukę możemy już dziś zobaczyć jedynie na taśmie filmowej. Tak samo ulotna jest sztuka aktorska i dobrze się składa, że pokazany zostanie spektakl Teatru TV „Zdążyć przed Panem Bogiem” Andrzeja Brzozowskiego (TVP Kultura, niedziela, godz. 15.10). Zbigniew Zapasiewicz stworzył w nim kreację Marka Edelmana, przywódcy powstania warszawskiego, a po wojnie lekarza kardiologa. Los chciał, że obaj odeszli w tym roku.
Godny polecenia jest także cykl poświęcony cmentarzom świata, który proponuje TVP 2. Dzięki niemu możemy poznać różnorodność zwyczajów pogrzebowych i specyfikę nekropolii w różnych częściach globu. W dniu Wszystkich Świętych TVP Polonia zaprosi widzów na kilka spotkań na warszawskich Powązkach. Zachęcam warszawiaków, by odwiedzili to wspaniałe miejsce pamięci, na którym spoczywa wielu wybitnych Polaków. Zapraszam tym serdeczniej, że będę tam, jak co roku, czekał z synem i puszką – na hojność odwiedzających. Będziemy od godziny 13 przy Katakumbach. Z synem kwestuję, od kiedy skończył trzy lata. Dziś ma ich 20 i wygląda na to, że nie jest to nasz ostatni wspólny raz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA