fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Budowniczy Okęcia chcą odszkodowania

Ponad 1,1 mld zł domaga się konsorcjum Ferrovialu Agroman, Budimeksu i Estudio Lamela od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze
Konsorcjum złożyło w poniedziałek w sądzie powszechnym wezwanie do zawarcia ugody. Sprawa pomiędzy wykonawcą i zleceniodawcą budowy terminalu drugiego na Okęciu toczy się również przed trybunałem arbitrażowym.
Do tej pory konsorcjum domagało się kwoty o 80 proc. mniejszej. Skąd zatem wzrost wartości roszczeń? Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu, informuje, że wynika on z uwzględnienia wartości rynkowej przedmiotu sporu (na dzień 9 listopada 2007 r.) pomniejszonej o wypłacone przez PPL wynagrodzenie. Roszczenia wobec konsorcjum ma również państwowe przedsiębiorstwo. PPL domagał się przed trybunałem arbitrażowym 135,7 mln zł. W ostatnich dniach wartość roszczeń wzrosła jednak do 280 mln zł.
– Wynika to ze zwiększenia się rzeczywistej straty, jaką PPL poniósł przez zerwanie kontraktu z konsorcjum budującym terminal – wyjaśnia Jakub Mielniczuk, rzecznik prasowy PPL. Tymczasem giełdowa spółka ustaliła warunki przejęcia od Grimaldi Investments 50 proc. udziałów Budimeksu Nieruchomości. Zapłaci za nie 385 mln zł pod warunkiem, że otrzyma pozytywną opinię niezależnego eksperta. Umowa ma zostać zawarta do 5 listopada. W III kwartale grupa miała 52,5 mln zł zysku netto przy 913,2 mln zł przychodów. W porównaniu z tym samym okresem 2008 r. sprzedaż spadła o 5,5 proc., zysk netto wzrósł zaś o 82,6 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA