fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

NBP wyróżnia magistrów

Prezes NBP Sławomir Skrzypek gratuluje autorowi najlepszej pracy Marcinowi Kitale
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Po raz drugi Narodowy Bank Polski nagrodziłnajlepsze pracemagisterskie dotyczącenauk ekonomicznych
– W obecnej sytuacji wiedza ma ogromną wartość, bo to społeczeństwa oparte na wiedzy mają większe szanse na szybki rozwój gospodarczy – powiedział Sławomir Skrzypek, prezes NBP
Kapituła, której przewodniczył Alojzy Nowak, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, oceniła prawie 80 prac. Wysoki poziom sprawił, że jury konkursu zdecydowało się na więcej niż planowane trzy nagrody. W sumie przyznano po jednej pierwszej i drugiej nagrodzie, trzy nagrody trzecie i jedno wyróżnienie. W stawce laureatów aż trzy osoby to absolwenci warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Z ich grona pochodził również zwycięzca konkursu Marcin Kitala, który oprócz okolicznościowego dyplomu z rąk prezesa Skrzypka odebrał czek na 10 tys. zł. Jego praca dotyczyła finansów publicznych. Drugą nagrodę (7 tys. zł), za pracę poświęconą kwestii deflacji w Japonii, otrzymała Hanna Samaryna, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Mimo że wszystkie wyróżnione prace pochodziły z dużych ośrodków akademickich, prof. Alojzy Nowak podkreślił, że zgłoszenia napłynęły ze wszystkich część kraju i wiele z nich było na bardzo wysokim poziomie. „Rz” objęła konkurs patronatem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA