fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

Materiały Promocyjne
Już po raz czwarty, 26 listopada w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się aukcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”
Wśród prac przekazanych na licytację znalazły się dzieła polskich i zagranicznych artystów, w tym m. in. Andrzeja Pągowskiego, Leona Tarasewicza, Andrzeja Dudka – Durera, Joanny Pawlik, Dariusza Mląckiego.
Dochód z inicjatywy zostanie przekazany na organizację psychoterapii i zajęć ruchowych dla osób chorych na nowotwór i ich najbliższych w 2010 r. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei”. Środki uzyskane ze sprzedaży prac z zeszłorocznej edycji projektu zostały w całości przekazane na realizację Integralnego Programu Pomocy Psychoonkologicznej, w ramach której przeprowadzono bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne, 3-miesięczną grupę terapeutyczną według Programu Simontona, 6-miesięczną grupę terapii tańcem i ruchem, sesje grupowe jogi leczniczej oraz ok. 250 sesji psychoterapii indywidualnej. Z pomocy Fundacji skorzystało dotychczas ponad 700 osób chorych na nowotwory i ich bliskich.
Podczas aukcji będzie licytowanych ponad 160 prac. Wszyscy, którzy nie będą mogli pojawić się tego dnia osobiście, będą mogli wylicytować prace podczas równolegle prowadzonej licytacji internetowej na portalu [link=http://www.artinfo.pl/]artinfo.pl[/link]. Ceny wywoławcza każdego dzieła wynosi 100 zł. - Wierzę, że znajdą tam Państwo prace swoich ulubionych artystów, a przy okazji wesprą działalność naszej fundacji. – mówi Oliwia Szczuka - Rodzeń, koordynator projektu z Fundacji Psychoonkologii „Ogród Nadziei”. Szczegółowe informacje na temat aukcji znajdują się na stronie [link=http://www.ogrodnadziei.org.pl/]www.ogrodnadziei.org.pl[/link].
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA