fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

jakie filmy obejrzą dzieci

10,000 BC: Prehistoryczna legenda
Rzeczpospolita
[srodtytul]10,000 BC: Prehistoryczna legenda[/srodtytul]
Czasy prehistoryczne. Młody myśliwy D’Leh jest członkiem górskiego plemienia i zajmuje się polowaniem na mamuty. Zakochuje się w pięknej Evolet, ale wkrótce sielanka się kończy. Grupa tajemniczych wojowników napada na wioskę i porywa większość mieszkańców, wśród których jest ukochana D’Leha. Napastnicy chcą z porwanych uczynić niewolników i zatrudnić ich przy budowie piramidy. Dzielny D’Leh nie waha się ani minuty i kompletuje załogę. Razem z Ka’Renem, Tic’Ticiem i Baku wyrusza w pogoń za okrutnymi porywaczami. Podczas wędrówki zetkną się z cywilizacjami, o których istnieniu nie mieli dotąd pojęcia.
[i]6.00 | hbo | piątek[/i]
[srodtytul]Szkoła szpiegowania[/srodtytul]
Rówieśnicy traktują 12-letniego Thomasa Millera z pobłażaniem, uważając go za niepoprawnego żartownisia. Chłopiec uwielbia opowiadać fantastyczne historie i nieustannie mija się z prawdą. W rezultacie mało kto daje wiarę jego słowom. Tymczasem nastolatek przypadkowo odkrywa tajny plan uprowadzenia córki prezydenta USA. Gdy przekazuje innym tę sensacyjną informację, wzbudza tylko politowanie. Nikt nie traktuje go poważnie; ani jego matka Claire, ani dyrektor szkoły Hampton, ani nawet najlepsza przyjaciółka Jackie. Thomas postanawia więc działać na własną rękę. Zamierza nie tylko uratować prezydencką córkę, ale także odzyskać zaufanie najbliższych.
[i]16.00 | canal+ | sobota[/i]
[srodtytul]Wielki Joe[/srodtytul]
Doktor Ruth Young prowadzi badania nad gorylami w Tanzanii. Towarzyszy jej córeczka, dziesięcioletnia Jill, która zaprzyjaźnia się z gorylątkiem nazywanym Joe. Badaczka odkrywa, że zwierzę rośnie szybciej niż jego rówieśnicy i że jest to wynik genetycznej mutacji. Dowiaduje się o tym kłusownik Andrei Strasser. Pewnej nocy dochodzi do tragedii. Kłusownicy napadają na rodzinę goryli, a Ruth zostaje ranna. Przed śmiercią prosi córkę, by zadbała o Wielkiego Joe i nie rezygnowała z walki o ochronę środowiska. Mija dziesięć lat. Podopieczny Jill wyrasta na olbrzyma. Interesuje się nim amerykański naukowiec, profesor Gregg O’Hara. Nawiązuje on współpracę z Jill. Niestety, przypadkiem naprowadza na trop goryla kłusowników.
[i]10.45 | polsat | niedziela[/i]
[srodtytul]Sowie pole[/srodtytul]
Czternastoletni Roy Eberhardt wciąż się przeprowadza, zmienia szkoły i kolegów. Teraz przenosi się – z powodu zmiany pracy ojca – z Montany do małego nadmorskiego miasta na Florydzie. Obawia się, że będzie miał trudności z nawiązaniem nowych znajomości. Początkowo musi odpierać ataki ze strony osiłka Dana. Szybko jednak radzi sobie z nim i znajduje przyjaciół. Wraz z nimi podejmuje walkę o ochronę rzadkiego gatunku sowy. Chciwy deweloper ma zamiar wybudować restaurację w miejscu, gdzie żyją te ptaki. Trójka dzieci powiadamia o sprawie miejscowego policjanta, oficera Delinka. Film Wila Shrinera jest ekranizacją powieści „Hoot” Carla Hiaasena.
[i]16.10 | tvn | niedziela[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA