fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

WARS na sprzedaż

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Skarb Państwa swój pakiet akcji gastronomicznej spółki. InterCity będzie negocjować
Do skarbu Państwa należy 42,48 proc. akcji spółki. Reszta jest w rękach PKP InterCity — spółki, która przymierza się do wejścia na giełdę na początku przyszłego roku.
Pakiet akcji należący dla Skarbu Państwa to 866 235 akcji zwykłych o wartości 10 zł każda. O jego część — 15 proc. mogę ubiegać się pracownicy, którym zgodnie z ustawą przysługuje prawo bezpłatnego ich przejęcia. Nowy właściciel pozostałych udziałów i tych, których nie obejmą pracownicy ma zostać wyłoniony w drodze negocjacji. Chętni do przystąpienia do rozmów mogą się zgłaszać do 23 listopada. Wśród nich znajdzie się PKP InterCity. — Jesteśmy zainteresowani nabyciem reszty akcji spółki, na pewno będziemy przystępować do negocjacji — mówi „Rz” Krzysztof Celiński, prezes PKP InterCity. Negocjacje mają dotyczyć zarówno ceny, jak i programu rozwoju spółki w tym planowanych inwestycji. WARS to spółka zajmująca się działalnością gastronomiczną, m.in. w pociągach spółki PKP Intercity. Plan jej rozwoju przewiduje m.in. otwieranie sieci lokali na dworcach kolejowych.
W przypadku tej spółki SP nie dopuszcza płatności ratalnej — cała wynegocjowana kwota musi znaleźć się na państwowym koncie przed podpisaniem umowy. Przychody spółki w 2008 roku wyniosły 56 mln zł i były o 9 mln wyższe od tych z 2007 roku. Zysk Warsu w zeszłym roku wyniósł 1,4 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA