fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Schetyna wciąż kompletuje władze Klubu Platformy

Klub Parlamentarny PO ma dziś wybrać zastępców przewodniczącego Grzegorza Schetyny oraz pozostałych członków prezydium. Schetyna rozmawiał wczoraj w tej sprawie z szefami partii w regionach.
Poprosił ich, by dziś do godz. 14 zarekomendowali mu po trzech posłów z regionu, z których on wybierze kandydatów do prezydium.
Janusz Palikot ogłosił już, że przyjął propozycję Schetyny i chce zostać jego zastępcą. Najpewniej taką ofertę otrzyma też Grzegorz Dolniak, były wiceszef klubu. Schetyna zapowiedział też, że będzie ponownie rozmawiać z Jarosławem Gowinem, który już raz odmówił propozycji kandydowania na wiceszefa klubu.
– Na razie widzę więcej argumentów za „nie” – mówi „Rz” Gowin. Dlaczego? – Oczekuję, że do prezydium trafią też młodzi, którzy mają w partii mniejsze pole działania. Władze PO chcą, by stanowiska wiceszefów dostali również ministrowie, którzy odeszli z Kancelarii Premiera: Rafał Grupiński i Sławomir Nowak. Jak podkreślają niektórzy rozmówcy „Rz”, nie ma pewności, że Nowak i Palikot zostaną wybrani.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA