fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rada TP będzie obradowała dalej w czwartek

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej zapoznała się z informacją prezesa Macieja Wituckiego na temat porozumienia z Urzędu Komunikacji Elektronicznej i będzie kontynuowała obrady pojutrze
Rada zaczęła obrady dziś o 16:00. Miała upoważnić prezesa do podpisania porozumienia z regulatorem.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że rada zaakceptowała porozumienie, ale ostatecznej decyzji nie podjęła bo nie było ostatecznego tekstu dokumentu. Tymczasem, uroczyste podpisanie porozumienia w obecności kamer telewizyjnych zaplanowano w UKE właśnie na czwartek, na godzinę 14-tą. Porozumienie UKE z TP to alternatywa wobec podziału narodowego operatora na część hurtową i detaliczną. Integralną częścią dokumentu będą załączniki, w tym także jeden stanowiący podstawę umów, które TP będzie zawierać z operatorami alternatywnymi. Bez tych umów porozumienie UKE z rynkowym potentatem to jedynie forma deklaracji i umowy dżentelmeńskiej stron.
Porozumienie UKE z TP określi liczbę linii szerokopasmowego dostępu do internetu o przepustowości, którą ma wybudować operator. Ma ich powstać w ciągu kilku lat 1,2 mln, z czego 1 mln o przepustowości 6 Mb/s. Dokument nie będzie natomiast zawierał kwotowych zobowiązań inwestycyjnych TP.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA