fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Handel łapie oddech

Na rynku widać pierwsze oznaki ożywienia - deweloperzy wznawiająbudowy centrów handlowych, jednak nadal przybywa pustostanów
Jak podaje firma Cushman&Wakefield w trzecim kwartale oddano do użytku tylko ok 35 tys. mkw. nowych centrów handlowych. W porównaniu z wcześniejszymi kwartałami to rekordowo mało, wśród ukończonych projektów są choćby Carrefour Jastrzębie Zdrój i Galeria Feniks Radom. Jednak widać już oznaki ożywienia. PKP podpisało z firmą Neinver, właścicielem centów wyprzedażowych Factory Outlet umowę na modernizację dworca w Katowicach, w ramach którego znajdzie się centrum handlowe.
Jak podaje C&W na koniec września w budowie było 870 tys. mkw. nowych powierzchni, z czego 42,5 proc. zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku. W tej grupie największe projekty to Ikea Port Łódź oraz Bonarka w Krakowie. Jak prognozuje firma po roku 2010 nastąpi znaczące zmniejszenie podaży nowych centrów handlowych, co przyniesie spadek dostępności powierzchni na wynajem, wzrost stawek czynszowych i w konsekwencji odwrócenie obecnego trendu rynkowego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA