fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Świętokrzyskie: Robią najtrudniejsze zabiegi

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich zajął 39., a szpital w Sandomierzu 41. miejsce w rankingu.
Dyrektor szpitala w Końskich Wojciech Przybylski cieszy się , że w jego placówce przeprowadzane są zabiegi specjalistyczne – szczególnie w zakresie ortopedii, okulistyki, urologii czy endoskopii.
Dumą placówki jest jednak przede wszystkim kardiochirugia i chirurgia naczyniowa – ratowani są tu ludzie po udarach mózgu i w trakcie zawałów. Wprowadzono nowoczesną metodę leczenia, trombolizę, czyli rozpuszczanie skrzepów krwi wewnątrz naczyń mózgowych. Szpital w Końskich wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający – jak tłumaczą obrazowo lekarze – „naprawiać naczynia od środka”. Od 11 lat szpital ma akredytację potwierdzającą jakość leczenia i zarządzania placówką, uzyskał też certyfikaty ISO i tytuł „szpital przyjazny dziecku” przyznany przez UNICEF za promowanie karmienia piersią. W listopadzie dyrekcja odbierze przyznaną szpitalowi prestiżową Polską Nagrodę Jakości.
Natomiast placówce w Sandomierzu w ubiegłym roku udało się poprawić wyposażenie bloku operacyjnego i oddziału ortopedii, zaczął działać 28-łóżkowy oddział rehabilitacji stacjonarnej z pełnym wyposażeniem, spełniającym standardy Unii Europejskiej. Wykonano też termoizolację wszystkich budynków szpitalnych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA