fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Habitat na sprzedaż?

Znana sieć sklepów meblarskich, obecnych również w Polsce a należąca do twórcy Ikei Ingvara Kamprada może wkrótce zmienić właściciela
Jak powiedział prezes Habitat Mark Saunders w firmie ruszył właśnie przegląd inwestycji, który może doprowadzić do sprzedania spółki. Jak podkreśla ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i proces otwierania nowych sklepów nie został wstrzymany. Nie wiadomo jakiej wartości może to być transakcja.
Habitat został założony w 1964 r. przez znanego brytyjskiego projektanta mebli i akcesoriów domowych Terence Conrana. Dzisiaj należy do Ingvara Kamprada, który najbardziej znany jest ze stworzenia sieci Ikea, znanej na całym świecie. Habitat oferuje jednak produkty w znacznie wyższych cenach, niż te znane ze sklepów szwedzkiej sieci. Dlatego w obecnej sytuacji rynkowej głównie z tego powodu sprzedaż spada, właściciel nie jest też zadowolony z funkcjonowania sieci, która działa w 15 krajach. Ponad 30 sklepów funkcjonuje w Wielkiej Brytanii, dwie placówki Habitat ma także w Polsce.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA