fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Komornik zajął konta PKP Przewozy Regionalne

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Zrobił to na zlecenie spółki PKP InterCity. Samorządowy przewoźnik kolejowy jest jej winien ponad 100 mln złotych
Jak podaje PKP InterCity, konta PKP Przewozy Regionalne zostały zajęte do kwoty 89 mln zł. Toczy się postępowanie dotyczące kolejnych ok. 12 mln zł.
– Wielokrotnie występowaliśmy z propozycją polubownego załatwienia sprawy, ale bez rezultatów – podsumowuje Paweł Ney, rzecznik PKP IC. – Sprawa ciągnie się bardzo długo, nie mieliśmy już nadziei, że zobaczymy te pieniądze – mówi „Rz” Krzysztof Celiński, prezes PKP InterCity. – Zrolowaliśmy w tym roku ponad 60 mln zł własnych zobowiązań, od czego musimy płacić odsetki. Nie możemy sięgać po pieniądze z rynku, nie próbując ściągać naszych wierzytelności – dodał prezes Celiński
Tomasz Moraczewski, prezes PKP Przewozy Regionalne, nie chce komentować zajęcia kont. Jak podają władze PKP InterCity, dług powstał głównie latem. PKP Przewozy Regionalne sprzedawało w swoich kasach bilety na pociągi PKP InterCity. Samorządowa spółka nie przekazywała jednak za nie pieniędzy. Sprawa z powództwa PKP InterCity trafiła do sądu 12 września. Miesiąc wcześniej sąd orzekł, że PKP PR jest winne PKP IC 40 mln zł. Konta zostały zajęte na podstawie sądowego nakazu zapłaty. PKP Przewozy Regionalne zalega również nawet kilkadziesiąt milionów złotych spółce PKP Polskie Linie Kolejowe za udostępnienie torów. Z tego samego tytułu długi wobec PKP PLK ma też PKP InterCity. Wraz z PKP Cargo jest jednym z największych dłużników spółki zarządzającej torami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA