fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Skąd wziąć pieniądze na spłatę podatku od spadku?

www.sxc.hu
Mam do spłacenia podatek od spadku, którym jest mieszkanie
Suma podatku wynosi prawie 44500 zł. Mieszkanie ma wartość wg Urzędu Skarbowego ok. 230000 zł. Nie dysponuję takimi środkami, by spłacić to zobowiązanie. Konieczny jest więc kredyt lub pożyczka. Moje miesięczne dochody z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony w instytucji administracji państwowej wynoszą ok. 1800 zł. Jaki byłby korzystny sposób kredytowania w moim przypadku?
[b]Propozycje rozwiązań:[/b] Po opisie Pani sytuacji nie możemy niestety jednoznacznie stwierdzić, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze (nie posiadamy wszystkich niezbędnych informacji do oceny, np. czy jest Pani jedynym spadkobiercą), ale możemy przeanalizować kilka opcji.
[b]Opcja I[/b] Może Pani zastanowić się, czy ktoś z rodziny, znajomych mógłby Pani pomóc w tej sytuacji. Szczera rozmowa, wyjaśnienie sprawy i prośba o pomoc może przynieść skutek. Należy zaznaczyć, że taka umowa pożyczki (bez względu czy jest pisemna, czy tylko ustna) powinna być zgłoszona w Urzędzie Skarbowym. W momencie kiedy sprawy spadkowe zostaną uregulowane i Pani będzie prawowitą właścicielką nieruchomości może ubiegać się o pożyczkę hipoteczną, w wysokości tej kwoty, którą musi Pani oddać znajomym. Ten rodzaj kredytu jest sporo tańszy niż zwykły kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń, ponadto wydłużając okres kredytowania, mamy szansę na zminimalizowanie miesięcznych zobowiązań z tytułu płaconych rat. [b]Opcja II[/b] Jeżeli pożyczka od znajomych nie wchodzi w grę, najprostszym i najszybszym rozwiązaniem, będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Będzie on droższy od wspomnianej pożyczki hipotecznej, ale w momencie uregulowania spraw spadkowych może Pani zawsze zaciągnąć kredyt hipoteczny na spłatę tego gotówkowego. [b]Opcja III[/b] Jeżeli jest Pani jedynym spadkobiercą może Pani próbować od razu ubiegać się o pożyczkę hipoteczną. Nie wszystkie jednak banki, bez uregulowania sprawy własności nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem takiego kredytu, będą chciały współpracować. Może się więc okazać, że otrzyma Pani decyzję negatywną i tylko wydłuży to załatwianie spraw. Karolina Szymczak, PROFIT Doradcy Finansowi [link=http://www.profity.com.pl]www.profity.com.pl[/link]
Źródło: Profit Doradcy Finansowi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA