fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Skarb Państwa sprzedał PKS w Pszczynie

Pakiet ponad 51 proc. akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej zmienił właściciela za 728 tysięcy zł
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej kupił Marian Czesak, właściciel Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Bus-Trans z Tych. Nabył 1.820 udziałów, czyli 51,41 proc. kapitału zakładowego spółki. Został wyłoniony w trybie negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia do rokowań z lutego 2009 r.
Umowa dotyczy również odkupienia przez przedsiębiorcę pozostałych udziałów. — Spółka jest w trudnej sytuacji. By ratować przedsiębiorstwo zgodziliśmy się na sprzedaż ratalną — mówi „Rzeczpospolitej” Maciej Wewiór, rzecznik resortu Skarbu. — W ciągu najbliższych sześciu miesięcy s sfinalizujemy sprzedaż pozostałych akcji, tak że w rękach nowego właściciela będzie 85 proc. udziałów PKS-u — dodaje. Zgodnie z ustawą o prywatyzacji 15 proc. udziałów nabywają pracownicy. Marian Czesak jest właścicielem PTS Bus Trans, specjalizującej się w krajowym i międzynarodowym przewozie osób. Bierze udział również w negocjacjach dotyczących prywatyzacji PKS Radom. Przejęciem spółki są zainteresowane Veolia Transport i Arriva Polska.
— PKS w Radomiu obecnie podlega komercjalizacji i przejęciu spółki przez nas od wojewody — wyjaśnia Wewiór. Jak dodaje formalności z tym związane powinny zakończyć się do końca roku, wówczas zapadnie decyzja co do dalszych losów spółki. Jej przejęcie są zainteresowane również lokalne gminy. Do końca roku właściciela ma też zmienić PKS z Żyrardowa. Skarb Państwa zerwał negocjacje po trwających pół roku rozmowach. Akcje samochodowego przewoźnika osobowego mają zostać wystawione na licytacji. Skarb państwa sprzedał w ostatnim czasie PKS w Żywcu miastu Łódź za 1,5 mln zł. Objęło 52, 63 proc. udziałów przewoźnika.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA