fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Zawodnicy z ogonami

W zmaganiach psich zaprzęgów będą startować osoby zdrowe i niepełnosprawne
Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
Trójkołowe wózki, rowerzyści, piesi. I psy rasy alaskan malamute, siberian husky, groenlandshund i samoyede. Razem z przewodnikami tworzą psie zaprzęgi, a ich żywiołem jest bieganie.
Ile sprawia im radości, przekonamy się podczas 20. Wyścigów Psich Zaprzęgów. Organizatorem imprezy jest CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt
Startujących dopingować możemy przez cały weekend. I trzymać kciuki za zawodników rozgrywanych równolegle parazawodów (sobota i niedziela, godz. 13) z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Stumetrowy dystans, z jakim przyjdzie im się zmierzyć, pokonają w zespołach z psami.
– To okazja, by dzieci mogły poczuć smak prawdziwego zwycięstwa – przekonuje prezes fundacji Maria Czerwińska, uhonorowana przez podopiecznych Orderem Uśmiechu. – Warto przyjść, by im kibicować.
Zwłaszcza że organizatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Na leśnej polanie zapłonie ognisko i wyrosną indiańskie namioty tipi.
– Tradycje i zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki przybliżą nam gry, zabawy i tańce etniczne – zapowiada Czerwińska. Najmłodsi goście obejrzą przedstawienie „Chory kotek” i zmierzą się w konkursach plastycznych na farby i kredki. Każdy z nich zechce też spróbować szczęścia w loterii fantowej, a może także dowiedzieć się, jak zaadoptować bezdomnego psa. Rodzinny weekend na łonie natury może więc zaowocować nowym domownikiem.
Wypoczynek w plenerze czeka w niedzielę także miłośników modelarstwa.
W otwartych mistrzostwach Aeroklubu Warszawskiego w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych mogą brać udział dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14. Chcący sprawdzić, jak wysoko pofrunie skonstruowany przez nich latawiec, powinni się zgłosić na Lotnisku Bemowo do komisji sędziowskiej o godz. 9. Zawody skończą się o godz. 17.
[i]20. Wyścigi Psich Zaprzęgów i parazawody Jesień 2009, las Młociny, wjazd od ul. Pułkowej, wstęp wolny, zgłoszenia: www.czeneka.org, sobota (10.10), godz. 10.25 – 15.30, niedziela (11.10), godz. 9.55 – 15.30; 13. Mistrzostwa Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych, Lotnisko Bemowo, ul. Piastów Śląskich, wstęp wolny, niedziela (11.10), godz. 9.[/i]
[ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/temat/260369.html" "target=_blank]Po godzinach Online[/link][/ramka]
Źródło: Po godzinach
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA