fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Kaligrafia w rytmie salsy

W niedzielę na scenie pojawi się Ivan Mladek z zespołem Banjo Band
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Stoiska z wyrobami artystycznymi, pokazy tańca i degustacja przysmaków kuchni regionalnych. A do tego koncerty, spotkania z podróżnikami, ludźmi filmu i estrady, a nawet widowisko inscenizujące dawne polskie zwyczaje weselne.
I casting otwierający drogę do udziału w polskim serialu telewizyjnym. Wszystko to atrakcje Europejskiego Festiwalu Sztuki i Rękodzieła Artchannel.
– Na przeszło 200 stoiskach znajdziemy unikatowe wyroby artystów-rzemieślników z całego świata – mówi Agnieszka Tomczak z biura organizacji festiwalu. – Obok prac polskich rękodzielników zobaczymy tu sztukę ludową m.in. z Czech i Białorusi, ale także z Meksyku i Kamerunu.
Mistrzowie rękodzieła poprowadzą także dla chętnych płatne warsztaty artystyczne (koszt od 35 do 140 zł, zapisy: [link=http://www.artchannel.pl]www.artchannel.pl[/link]). Ich uczestnicy opuszczą siedzibę festiwalu bogatsi o znajomość technik m.in. decoupage’u, wyrobu biżuterii, malowania na szkle i porcelanie czy tworzenia gobelinów. Poznamy tu także sztukę carvingu (rzeźbienia w owocach), a nawet podstawy kaligrafii łacińskiej.
Organizatorzy zadbali również o dzieci. Warsztaty robienia pacynek i kukiełek zainteresują zwłaszcza małych miłośników teatru.
– Ich starszym kolegom spodoba się możliwość wytoczenia na garncarskim kole wazonu – zapewnia Agnieszka Tomczak. – A może któreś z dzieci zechce zabrać do domu ceramiczną maskę wykonaną z odlewu swojej twarzy?
Dwa festiwalowe dni to także czas zabawy przy muzyce. Pokazy i warsztaty tańca (m.in. salsy, flamenco, mambo) zaprezentują publiczności artyści z Polski, Kuby, Irlandii czy Hiszpanii. W sobotę scenę opanują m.in. Jose Torres, grupa conSONantes, zespoły Tanto Flamenco i Stonehenge. W niedzielę ich miejsce zajmą znany z przeboju „Jožin z Bažin“ Ivan Mladek z zespołem Banjo Band oraz olsztyńska grupa Czerwony Tulipan.
W wędrówce między stoiskami warto przysiąść obok festiwalowych gości specjalnych. O swoich doświadczeniach artystycznych opowiedzą m.in. Witold Pyrkosz i Agnieszka Fitkau-Perepeczko, a podróżniczka Agnieszka Martinka podzieli się ze słuchaczami wrażeniami ze swoich wypraw w dalekie zakątki świata.
[i]Europejski Festiwal Sztuki i Rękodzieła Artchannel, Hala Expo XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, bilety: 7 i 10 zł, sobota (3.10), godz. 10 – 20, niedziela (4.10), godz. 10 – 18[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA