fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Rozmowy IGroup z BRE Bankiem jeszcze potrwają

- Uzyskaliśmy zgodę BRE Banku, aby nie płacić rat kredytu do końca roku.Rozmowy jednak nadal trwają. Kolejne posiedzenie komitetu kredytowegozostało przesunięte, jeśli dobrze pamiętam, na 5 października - powiedział Jan Wojciechowski, prezes Internet Group.
Pierwotnie spółka i bank zapowiadały, że negocjacje w sprawie restrukturyzacji zadłużenia IGroup potrwają do końca września.
Zadłużenie IGroup wobec BRE wynosi około 98 mln zł. Za sprawą zapaści na rynku reklamy IGroup, przewidując, że nie dotrzyma wskaźników obiecanych w umowach kredytowych, rozpoczął w czerwcu negocjacje z BRE w sprawie dostosowania spłaty zobowiązań do nowych warunków. O tym, że naruszono jeden ze wskaźników: proporcję długu netto do EBITDA (wynik operacyjny powiększony o amortyzację) spółka poinformowała w sprawozdaniu półrocznym, opublikowanym w sierpniu. W związku z tym, Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi postępowanie sprawdzające, czy prospekt emisyjny na podstawie którego IGroup oferował nowe akcje zawierał wszystkie wymagane prawem informacje.
Po zakończeniu negocjacji z BRE, możliwa jest kolejna emisja akcji IGroup. Przedstawiciele banku nie wykluczali wcześniej udziału instytucji w ofercie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA