fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Właściciel „Przekroju” przejmuje „Sukces”

Magdalena Lemańska
Dziś zostanie podpisana umowa kupna magazynu „Sukces” – potwierdził „Rz” pełnomocnik grupy Gremi
Grzegorz Hajdarowicz, do którego należy też tygodnik „Przekrój”, kupuje całą należącą do Zbigniewa Jakubasa wydawniczą spółkę Multico-Press, która wydaje „Sukces”. Potwierdza to „Rz” Jarosław Knap, doradca należącej do krakowskiego biznesmena i producenta filmowego grupy Gremi. Firma nie ujawnia wartości transakcji.
Ze Zbigniewem Jakubasem nie udało nam się wczoraj skontaktować. Nie jest jednak tajemnicą, że właściciel Multico-Press szukał nabywcy dla tego tytułu już od ponad roku. W ubiegłym roku sprzedał też Polskapresse dziennik „Kurier Lubelski”. – Nie chcę się koncentrować na działalności medialnej, bo ten rynek się zmienił, działają na nim przede wszystkim duże koncerny mediowe – tłumaczył wtedy „Rz” Jakubas. W pierwszym półroczu 2009 r. średnie rozpowszechnianie płatne „Sukcesu” wynosiło według Związku Kontroli Dystrybucji Prasy 31,2 tys. egz.
Grzegorz Hajdarowicz, do którego należy m.in. grupa kapitałowa Germi, przez kilka lat starał się przede wszystkim o zakup „Przekroju”. W sierpniu udało mu się wreszcie zrealizować ten plan i odkupił tygodnik od wydawnictwa Edipresse.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA