fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kolejni oszuści kartowi złapani

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Nasila się proceder okradania bankomatów podrobionymi kartami. Miesiąc temu alarmowaliśmy, że liczba tego typu przestępstw lawinowo rośnie
Najczęściej tego typu przestępstw dokonują międzynarodowe grupy, ostatnio z Rumunii i Bułgarii, które przyjeżdżają do Polski, posługują się kartami skopiowanymi za granicą i wypłacają gotówkę z polskich bankomatów.
Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej na lotnisku Kraków – Balice poinformowali, że zatrzymali 41-letniego obywatela Rumunii, który zamierzał odlecieć do Londynu z 76 plastikowymi kartami, służącymi do okradania bankomatów. To kolejny przypadek w ostatnim czasie.
- Kilka dni temu, 19 września zatrzymaliśmy innego obywatela Rumunii, w wieku 22 lat, który także chciał polecieć do Londynu, a w jego bagażu strażnicy graniczni znaleźli 20 kart bankomatowych, spreparowanych w celu okradania bankomatów i kwotę 2 tysięcy 255 euro, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży - mówi Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA