fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier odradza letnie wywiady

Donald Tusk (z prawej) i Waldemar Pawlak
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
- Koalicja nie jest zagrożona - zapewnia premier Donald Tusk. To jego reakcja na wywiad wicepremiera Waldemara Pawlaka (PSL) dla "Newsweeka".
[b][link=http://www.rp.pl/artykul/16,340565_Pawlak_pogrozil_Tuskowi.html]O wywiadzie i jego echach[/link][/b]
- Nie należy udzielać poważnych wywiadów politycznych w czasie wakacji, bo stają się tematami numer jeden. W innym czasie byłyby numer sześć - dodał premier. Nie chciał komentować wypowiedzi swego zastępcy i koalicjanta do czasu z nim spotkania i rozmowy. Do spotkania, jak stwierdził, dojdzie "najpóźniej jutro, na posiedzeniu Rady Ministrów".
[srodtytul]Pawlak: Media komentują drugorzędne elementy[/srodtytul] Sposób cytowania wywiadu dla "Newsweeka" nie podoba się Waldemarowi Pawlakowi. "Komentatorzy podkreślają w mediach drugorzędne elementy" - pisze na blogu PSL-owski wicepremier i minister gospodarki upomina się przede wszystkim o wątki prywatyzacyjne. "Ministerstwo Skarbu przygotowuje dużą wyprzedaż majątku państwowego — chce uzyskać 30 mld do końca 2010 r. Odpowiedzią moją, PSL i Ministerstwa Gospodarki będzie propozycja prywatyzacji pracownico-menadżerskiej. Chodzi o umożliwienie nabywanie spółek przez ich dotychczasowych pracowników i kadrę zarządzającą. Ci ludzie mają moralne prawo do wykupienia firm, które utrzymali na rynku przez 20 lat. Dajmy im szansę." - to jeden z cytatów, które według Pawlaka nie pojawia się w mediach mimo istotnej kwestii, którą odgrywa. "Dla poważnej debaty o własności warto spojrzeć na udział pracowników w firmach na przykładzie europejskiego raportu o własności pracowniczej" - podkreśla Pawlak. "Poważna dyskusja jest dzisiaj bardzo potrzebna, zwłaszcza, że politycy PO bardzo serio traktują rozstrzygnięcia w sprawach prywatyzacji". [ramka][link=http://wiadomosci.onet.pl/blogi/waldemarpawlak.blog.onet.pl,386532187,blog.html" "target=_blank]"O czym milczą media" - wpis na blogu Waldemara Pawlaka[/link][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA