fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

Liga Światowa: wygrana na pożegnanie

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Zwycięstwem nad Finlandią 3:2 (29:27, 20:25, 25:16, 22:25, 15:9) polscy siatkarze zakończyli Ligę Światową
W Bydgoszczy po ostatniej piłce tie-breaka kończącego czwarty mecz Polaków z Finami i występy naszych siatkarzy w tegorocznej edycji Ligi Światowej trener naszej drużyny Daniel Castellani skakał z radości, a włoski szkoleniowiec rywali Mauro Berruto ze złością patrzył w parkiet. Jego drużyna straciła właśnie szansę na grę w wielkim finale w Belgradzie.
Polacy stracili ją wcześniej, ale Castellani od początku mówił, że traktuje Ligę Światową jako poligon doświadczalny dla zmienników. Nie wiedział jeszcze, że nie będzie mógł liczyć na Mariusza Wlazłego, a Michał Winiarski, podpora najlepszej drużyny Europy Itasu Trentino, wciąż mieć będzie kłopoty zdrowotne. Wygrana na pożegnanie cieszy, bo pokazuje, że ci, którzy grali w tych rozgrywkach walczyli do końca. W ostatnim meczu z Finami nie dawano im większych szans na zwycięstwo, ale się nie poddali. Lepiej zagrywali, przyjmowali i atakowali. To zadecydowało o wygranej.
Castellani zapowiada, że w Gdyni (14-16 sierpnia), w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata zagra połowa tych, którzy grali w Lidze Światowej, a reszta to wracający do reprezentacji. I że będzie to mieszanka wybuchowa. Wypada mu wierzyć. [ramka]Grupa D • Polska - Finlandia 3:2 (29:27, 20:25, 25:16, 22:25, 15:9). Tabela: 1. Brazylia 10 27 29-6, 2. Finlandia 12 21 25-22, 3. Polska 12 13 18-26, 4. Wenezuela 10 5 9-27.[/ramka] [ramka][srodtytul]Kwalifikacje Mistrzostw świata Siatkarek[/srodtytul] Meczem z Belgią (godz. 20) w Rzeszowie Polki rozpoczną dziś turniej, który zadecyduje o awansie do przyszłorocznych mistrzostw świata. W sobotę zagrają z Francuzkami, a na zakończenie, w niedzielę zmierzą się z Turcją. Dwie pierwsze drużyny pojadą do Japonii. O szansach Polek najkrócej mówi rozgrywająca Izabela Bełcik: – Brak awansu byłby katastrofą. W reprezentacji zabraknie Agaty Sawickiej. Zastąpi ją Paulina Maj. [i]j.p.[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA