fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Tak blisko, tak ciekawie

W Otrębusach uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. stare samochody
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Już sama podróż do pięciu muzeów położonych na terenie gminy Brwinów stanowi nie lada atrakcję. Nie codziennie przecież z miejsca na miejsce przemieszczamy się zabytkowym autobusem. Londyńskiemu piętrusowi wystarczy jeden dzień, by obwieźć po okolicy ciekawych przeszłości turystów.
– Otrębusy to jedyna w Polsce wieś, na terenie której siedzibę znalazły aż trzy muzea – zachęca Urszula Kolasińska, sekretarz gminy Brwinów. – Interesujące są tu zarówno zbiory Prywatnego Muzeum Sztuki Ludowej prof. Pokropka, jak i pamiątki Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.
Ale największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyć się będą zabytkowe pojazdy w Muzeum Motoryzacji i Techniki. Nic dziwnego – wśród 300 odrestaurowanych eksponatów znajdują się prawdziwe rarytasy, m.in. kabriolet Stalina i Mercedes 170V Lody Halamy. – Odwiedzimy też dworek Zagroda w Brwinowie i słynne Stawisko – obiecuje organizatorka. – Należący do Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów pałacyk, przystań artystów przed wojną i schronienie dla wielu z nich w okresie okupacji, po śmierci właścicieli przekształcony został w muzeum poświęcone pisarzowi i jego żonie.
Na deser pozostanie Kościół-Ogród w Podkowie Leśnej oraz sąsiadujący z nim nowo odrestaurowany Pałacyk Kasyno. Kolejne wycieczki tą samą trasą zaplanowano na 2, 16 i 30 sierpnia. [i]Szlak muzealny na piątkę z plusem, wycieczka po gminie Brwinów i mieście Podkowa Leśna, wyjazd spod OSP Brwinów, ul. Pszczelińska 3, wstęp wolny, niedziela (19.07), godz. 11 – 18[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA