fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwanie pracy

Ostrożnie z kłamstwami w CV

autor: SOCIALisBETTER
Flickr
Prawie co trzeci kandydat na specjalistę i menedżera podaje nieprawdziwe informacje w swoim życiorysie
– Oszustwa są irytujące i rzadko kiedy skłonią potencjalnego pracodawcę lub konsultanta agencji rekrutacyjnej do dalszej współpracy – twierdzi Karolina Grzelachowska z firmy Antal International, która specjalizuje się w rekrutacji wysokiej klasy specjalistów i menedżerów. Choć wielu z nich może się pochwalić imponującym życiorysem, co trzeci próbuje podrasować swoje CV – wynika z badań firmy, która przeanalizowała ponad 130 aplikacji. Kandydaci, którzy mijali się w nich z prawdą, najczęściej zawyżali znajomość języków obcych i zakres dotychczasowych obowiązków.
Jak zwraca uwagę Karolina Grzelachowska, znajomość języków obcych jest dziś jednym z podstawowych warunków zatrudnienia. Łatwo można ją sprawdzić już podczas wstępnej rozmowy telefonicznej; firmy rekrutacyjne zatrudniają doradców, którzy znają także mniej popularne języki. Headhunterzy radzą też sobie z weryfikacją informacji dotyczących wykształcenia czy doświadczeń zawodowych. W razie potrzeby mogą skorzystać z usług firm, które specjalizują się w prześwietlaniu kandydatów. Według Antal Int. kłamstwa w CV nie zależą od sytuacji na rynku pracy i wieku pracowników.
[ramka][link=http://www.kariera.pl/czytaj/1112/wyslales-cv-wyszukiwarka-zdradzi-twoje-tajemnice/]Wysłałeś CV? Wyszukiwarka zdradzi Twoje tajemnice[/link][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA